بخش های پایگاه
غیبت امام زمان (عج)
روز شمار:225 روز 18 ساعت
سال شمار:1142 سال

 

« زندگينامه و سيره عملي شهيد سروان لطيف رنجبري »

 

 

شريف از وقتي كه قابله را بالاي سر ذليخا آورده بود و خود در حياط خانه به انتظار نشسته بود، نمي دانست چند بار طول و عرض حياط را طي كرده بود. نگران بود، دلواپس بود انگار زمان ايستاده بود و پيش نمي رفت زير لب زمزمه اي كرد كاري ازش برنمي آمد جز دعا كردن. از خدايش سلامتي زليخا و مسافرشان را طلب كرد. مسافري كه ماهها بود چشم انتظارش بودند. مسافري كه، كه يك دفعه صداي صلوات جمعيت او را به خود آورد، آري مسافرشان قدم به خانه گذاشته بود و بازار تبريك و شادباش رونقي گرفته بود چشمتان روشن قدمش مبارك نامش را لطيف گذاشتند. "لطيف رنجبري"

 

 

سروان شهيد لطيف رنجبري نخستين فرزند شريف و ذليخا در تاریخ چهاردهم شهريور 1326 خورشيدي در خانه اي كوچك ولي گرم و صميمي در روستاي آله كبود از توابع شهرستان بيجار گروس رخ به جهان نمود. روستايي كه ايام خوش و خاطره انگيز كودكي او را در خود جاي داد و روز به روز بزرگ شدن و پر كشيدنش را به تماشا نشست. لطيف كوچك، قبل از ورود به مدرسه مشق علم و ادب را در مكتب خانه روستا آغاز كرد. پس از آن با ورود نظام نوين آموزشي به آموزش و پرورش كشور و افتتاح يكي پس از ديگري مدارس در گوشه و كنار كشور از جمله روستاي آل كبود دوره ابتدايي را در مدرسه تدین طي كرد.

             پس از آن بدليل عدم دسترسي به مدرسه راهنمایی و دبيرستان و نداشتن امكانات از ادامه تحصيل باز ماند و به جاي آن در كار كشاورزي همراه با برادرانش به كمك پدر شتافت. سال 1346 لطيف رخت زيباي سربازي را به تن كرد و به تهران اعزام شد. در گارد شاهنشاهي واقع در پادگان سلطنت آباد تهران جمعي گروهان 7 از گردان يكم به خدمت مشغول شد. وي پس از پايان دوران سربازي در سال 1348 چون به آموختن فنون نظامی علاقه اي ويژه داشت به استخدام دژبان مرکز درآمد و با درجه گروهبان سومي شروع به كار كرد و همزمان با داشتن همسر و فرزند به صورت شبانه در دبيرستان الهي نازي آباد به  ادامه تحصيل مشغول شد. 


صفحه     2     4   5

نام کاربری:
رمز عبور:
  
عضویت در پایگاه  
مدت زمان فراق
روز شمار:234 روز 23 ساعت
سال شمار:33 سال
سی و چهارمین سالگرد
روز شمار:131 روز 0 ساعت