بخش های پایگاه
غیبت امام زمان (عج)
روز شمار:225 روز 18 ساعت
سال شمار:1142 سال

حجه الاسلام والمسلمين سيد جبار حسيني " دوست و همرزم شهيد "

 

" نمونه كامل يك انسان مسلمان و مومن بود‌ "

 

             حجه الاسلام والمسلمين سيد جبار حسيني، يكي از دوستان صميمي شهيد لطيف رنجبري است. وي متولد سال 1340 در روستاي آله كبود از توابع بيجار استان كردستان  است و از دوران كودكي با شهيد لطيف رنجبري دوست و همراه بوده است. حجه الاسلام حاج سيد جبار حسيني از سن 14 سالگي به همراه  حجه الاسلام حاج محمود حاتمي برادر كوچكتر شهيد رنجبري وارد حوزه علميه قم شد. وي در زمان خدمت شهيد رنجبري در ولي آباد؛ مسئول عقيدتي سياسي كردستان و آذربايجان غربي بود و 18 سال در اين خطه به خدمتگزاري مشغول بوده است. حجه الاسلام حاج سيد جبار حسيني داراي دكتراي حقوق واستاد دانشگاه و حوزه عمليه هستند. با اين روحاني بزرگوار در مورد شخصيت و ابعاد ديگري از زندگي شهيد لطيف رنجبري به گفتگو پرداخته ايم.

 

نحوه آشنايي شما با شهيد رنجبري چگونه بود ؟

 

بنده شهيد لطيف رنجبري  را از دوراني كه سن كمي داشتم مي شناختم. هم محل بوديم. البته شهيد رنجبري حدود 15 سال از من بزرگتر بود در عين حال نسبت فاميلي با همديگر داشتيم. من سال 1354 با برادر وي آقاي حاتمي براي تحصيل علوم حوزوي به قم رفتيم و به دليل دوستي كه ما بين من و حاج آقا حاتمي بود با شهيد رنجبري هم روابط صميمانه و نزديكي پيدا كردم.

 

اين آشنايي ادامه داشت تا اينكه من از سپاه به ژاندارمري منتقل شدم و اين گونه باب دوستي و رفاقتمان بسيار عميق تر و بيشتر شد. در ضمن در سالهاي 1360 تا 1362 من مسئول عقيدتي سياسي كردستان و آذربايجان غربي بودم و با آمدن شهيد رنجبري به منطقه بانه با هم دوباره در ارتباط نزديك بوديم و من هر چند وقتي او را ملاقات مي كردم.

 

 

صفحه 1 2 3

نام کاربری:
رمز عبور:
  
عضویت در پایگاه  
مدت زمان فراق
روز شمار:234 روز 23 ساعت
سال شمار:33 سال
سی و چهارمین سالگرد
روز شمار:131 روز 0 ساعت