بخش های پایگاه
غیبت امام زمان (عج)
روز شمار:225 روز 18 ساعت
سال شمار:1142 سال

 

حاج مختار رنجبري  " برادر شهيد "

 

" بزرگترين پاداش خداوند به برادرم شهادت بود "

 

 

        حاج مختار رنجبري، متولد 1336 در روستاي آله كبود از توابع شهر بيجار واقع دراستان كردستان؛ برادر كوچكتر شهيد لطيف رنجبري است. وي دوران كودكي و نوجواني را در روستاي آله كبود گذرانده است و سپس به عنوان كارمند بانك در تهران مشغول به كار شد. با برادر شهيد به گفتگو پرداخته ايم تا از ديدگاه وي با شهيد لطيف رنجبري بيشتر آشنا شويم.

 

از خصوصيات اخلاقي برادرتان شهيد لطيف رنجبري صحبت كنيد؟

 

وي ركن اصلي خانواده بود. در واقع حق برادر بزرگتر و پدري به گردن همه ما داشت.  درحالي كه پدرمان در قيد حيات بود اما  به دليل مسئوليت پذيري بالاي لطيف براي همه ما جايگاه پدري نيز داشت. وي فردي بسيار مومن و معتقد و داراي قواي بدني بالايي بود. در عين حال بسيار به ديگران و افراد ضعيف تر از خود كمك مي كرد. هميشه نمازش را اول وقت مي خواند. همه ما را به رعايت اصول ديني تشويق مي كرد. از خصوصيات اخلاقي اش بود كه هركجا صحبت از دفاع از مظلوم مي شد پيش قدم شود.

  

از دوران كودكي و نوجواني اين شهيد بزرگوار بگويد؟

 

آن موقع در روستا آله كبود تنها دوره ابتدايي وجود داشت و همه ما تا كلاس ششم  ابتدايي درس مي خوانديم و بعد به خانواده كمك مي كرديم. لطيف هم بعد از گذراندن دوره ابتدايي به كار كشاورزي مشغول شد. يك زمين كوچك داشتيم كه جوابگوي كار براي همه ما نبود و لطيف به صورت روز مزد در مزارع كشاورزي روستا كار مي كرد. اين تا زماني كه او به سربازي رفت ادامه داشت. من به همراه برادرم محمد به دليل كمبود زمين به پدرم كه در كار حلبي سازي مشغول بود كمك مي كرديم تا در امرار معاش خانواده سهمي داشته باشيم.

 

 صفحه   1         5  6 

نام کاربری:
رمز عبور:
  
عضویت در پایگاه  
مدت زمان فراق
روز شمار:234 روز 23 ساعت
سال شمار:33 سال
سی و چهارمین سالگرد
روز شمار:131 روز 0 ساعت