بخش های پایگاه
غیبت امام زمان (عج)
روز شمار:225 روز 18 ساعت
سال شمار:1142 سال

  

 

حجه الاسلام و المسلمين حاج محمود حاتمي " برادر شهيد "


" لطيف انسان بسيار مومن و معتقدي بود "

 

      حجه الاسلام والمسلمين حاج محمود حاتمي چهارمين فرزند خانواده رنجبري برادر كوچكتر شهيد لطيف رنجبري متولد روستاي آله كبود از توابع بيجار واقع در استان كردستان است. با اين روحاني گرانقدر به گفتگو پرداخته ايم تا ابعاد ديگري از زندگي شهيد لطيف رنجبري آشنا شويم.

 روابط شما با برادر شهيدتان چگونه بود؟

 

روابط صميمانه ايي داشتيم وي بسيار به من كمك مي كرد و هميشه مشوق من بود .زماني كه من براي فراگيري علوم حوزوي به قم رفتم و لطيف از سربازي به خانه آمد؛ من را با لباس طلبگي ديد بسيار خوشحال شد ومن را تشويق به  فراگيري درس و علوم قرآني كرد كه اين براي من مايه دلگرمي بود.

 

روزي در سال 1355 من سال اولي بود كه به حوزه وارد شده بودم و نيروهاي شاه در خرداد ماه مدرسه حجتيه را محاصره كرده بودند تا طلبه ها و روحانيون حوزه را سركوب كنند و اين محاصره چند روز به طول انجاميد به طوري كه من و ديگر دوستانم توشه ايي براي خوردن در اختيار نداشتيم.

 

حتي نانهاي خشكي كه مانده بود نيز همه را خورديم و از طرفي من پولي هم نداشتم. وقتي لطيف از ماجراي محاصره آگاه شد سريع خود را از تهران به قم رساند و با ترفند درحالي كه خود ارتشي بود به داخل حوزه آمد ومن وقتي او را ديدم، بسيار خوشحال شدم. برادرم برايم غذا و مقدار زيادي پول آورده بود به طوري كه اين پول شهريه چند ماه مرا تامين مي كرد.

 

صفحه   1   2   3 

نام کاربری:
رمز عبور:
  
عضویت در پایگاه  
مدت زمان فراق
روز شمار:234 روز 23 ساعت
سال شمار:33 سال
سی و چهارمین سالگرد
روز شمار:131 روز 0 ساعت