بخش های پایگاه
غیبت امام زمان (عج)
روز شمار:225 روز 18 ساعت
سال شمار:1142 سال

راوي خاطره : " حاج محمد رنجبري " برادر شهيد


" پايبندي به ترك محرمات حتي در زمان حكومت طاغوت "

 

در ايام ماه محرم سال 1356 قبل از انقلاب اسلامي خدمت ايشان در سمت مسئول گارد محافظت از مجلس شوراي ملي بود. به خاطر دارم اين خاطره را شهيد لطيف با لبخند براي بنده تعريف مي نمود.

 

با توجه به اينكه ايشان نسبت به كار و شغل نظامي خود عرق و علاقه خاصي داشت هميشه نظم و انضباط را سرلوحه كار خود قرار مي داد. فلذا با توجه به محدوديتهاي شغل نظامي گري در ارتش حكومت پهلوي ايشان در بعضي از مواقع مجبور به اصلاح صورت خود بود. اما ايشان در ايام عزيز ماه محرم هرگز به اين امر مبادرت نمي نمود و به هر بهانه و ترفندي بود از اين امر سر باز مي زد. تا جائيكه در روز تاسوعاي حسيني ماه محرم فرمانده ايشان دستي به صورت شهيد لطيف مي كشد و مي گويد كه شاه قرار است در روز عاشورا با هلي كوپتر به مجلس بيايد و در مسجد سپهسالار براي ظاهر سازي مجلس عزاي حسيني برقرار نمايد. من از شما مي خواهم صورت خود را بتراشي و شخصا تضمين مي كنم و نامه اي به امام حسين(ع) بنويسم تا شفاعت شما را نمايم و عذر شما پذيرا شود.

 

ضمنا از شما كه يك فرد نظامي و درجه دار خيلي خيلي منظبط و نمونه هستي تعجب مي كنم چرا در اين ايام نسبت به اين كار قصور مي نمايي. شهيد لطيف نيز گفت كه بنده از روي تقيه گفتم چشم صورتم را مي تراشم. اما هرگز به اين كار مبادرت ننمودم. روز بعد از عاشوراي حسيني نيز فرمانده ايشان شهيد لطيف را مي بيند و گله و شكايت مي كند و از او مي خواهد كه آيا نامه به امام حسين (ع) بنويسد يا خير ؟

 

شهيد لطيف نيز در پايان مي گويد كه خير احتياجي به اين كار نيست چرا كه صورتم را نتراشيده ام .

نام کاربری:
رمز عبور:
  
عضویت در پایگاه  
مدت زمان فراق
روز شمار:234 روز 23 ساعت
سال شمار:33 سال
سی و چهارمین سالگرد
روز شمار:131 روز 0 ساعت